Za szczególne osiągnięcia w realizacji statutowych celów Towarzystwa lub szczególne zasługi na polu leśnictwa, nauk leśnych i pokrewnych członkowi Towarzystwa, innej osobie fizycznej lub prawnej oraz innym jednostkom organizacyjnym może być nadana odznaka honorowa.

Odznaka Honorowa PTL jest dwustopniowa: srebrna i złota. Odznakę Honorową nadaje Zjazd Delegatów na wniosek Zarządu Głównego.


(źródło: Statut PTL §16)


Członkowie Oddziału PTL w Białymstoku uhonorowani Złotą Odznaką Polskiego Towarzystwa Leśnego.

  1. Tołwiński Jerzy (1984)
  2. Godlewski Zbigniew (1985)
  3. Kolebski Lech (1993)
  4. Antowski Kazimierz (1997)
  5. Pawełski Zbigniew (1997)
  6. Bielecki Grzegorz (1997)
  7. Winiewicz Tadeusz (1998)
  8. Czalej - Gawrycka Grażyna (1998)
  9. Zbrożek Piotr (1999)
  10. Kułak Stanisław (2002)
  11. Małyszko Jerzy (2005)
  12. Witkowski Tadeusz (2006)
  13. Protasiewicz Włodzimierz (2006)
  14. Andrzejuk Jerzy (2007)
  15. Sadowska Olga (2007)
  16. Puchała Helena (2008)
  17. Wróbel Stanisław (2008)
  18. Protasiewicz Maria (2010)
  19. Nowak Andrzej (2012)
  20. Ziemblicki Ryszard (2012)
  21. Godlewski Grzegorz (2014)
  22. Sienkiewicz Mirosław (2015)
  23. Oniszczuk Krzysztof (2015)
  24. Majer Adam (----)


Członkowie Oddziału PTL w Białymstoku uhonorowani Srebrną Odznaką Polskiego Towarzystwa Leśnego.

  1. Godlewski Zbigniew (1976)
  2. Tołwiński Jerzy (1977)
  3. Kolebski Lech (1980)
  4. Pawełski Zbigniew (1982)
  5. Winiewicz Tadeusz (1988)
  6. Świtecki Wincenty (1988)
  7. Bielecki Grzegorz (1990)
  8. Czalej - Gawrycka Grażyna (1992)
  9. Zbrożek Piotr (1994)
  10. Małyszko Jerzy (1997)
  11. Kułak Stanisław (1997)
  12. Siewko Mieczysław (1998)
  13. Puchała Helena (1998)
  14. Krajewski Andrzej (1999)
  15. Prochoruk Nadzieja (1999)
  16. Andrzejuk Jerzy (2000)
  17. Szerszenowicz Andrzej (2000)
  18. Majer Adam (2000)
  19. Ignatiew Stanisław (2000)
  20. Witkowski Tadeusz (2001)
  21. Orłowski Bogusław (2001)
  22. Sadowska Olga (2001)
  23. Godlewski Grzegorz (2001)
  24. Protasiewicz Włodzimierz (2001)
  25. Wróbel Stanisław (2002)
  26. Leonowicz Andrzej (2002)
  27. Goroszkiewicz Eugeniusz    (2002)
  28. Janus Henryk (2002)
  29. Protasiewicz Maria (2002)
  30. Taradejna Marek (2003)
  31. Świstak Cezary (2004)
  32. Angielczyk Zenon (2004)
  33. Wilczyński Tadeusz (2006)
  34. Chlabicz Mikołaj (2006)
  35. Paszkiewicz Sławomir (2007)
  36. Talarczyk Wiesław (2007)
  37. Nowak Andrzej (2007)
  38. Wojciuk Krzysztof (2008)
  39. Stoma Wilhelm (2008)
  40. Godlewski Dariusz (2008)
  41. Sienkiewicz Mirosław (2009)
  42. Gliński Bogusław (2009)
  43. Oniszczuk Krzysztof (2009)
  44. Luto Romuald (2009)
  45. Ilwicki Wiktor (2009)
  46. Pasławski Mariusz (2009)
  47. Śliski Sylwester (2009)
  48. Bejm Jacek (2009)
  49. Wawrzyniak Jarosław (2009)
  50. Antczak Andrzej (2011)
  51. Korczyk Adolf (2011)
  52. Ciborowski Maciej R. (2012)
  53. Ksepko Marek (2012)
  54. Krawczyk Jarosław (2012)
  55. Wasilewski Tadeusz (2012)
  56. Rogoziński Roman (2012)
  57. Stankiewicz Wojciech (2012)
  58. Jakubowski Jan (2012)
  59. Olszewski Wiesław (2012)
  60. Sawicki Eugeniusz (2012)
  61. Ksepko Jacek (2014)
  62. Kłak Bernard (2014)
  63. Murawski Mirosław (2014)
  64. Laskowska - Ginszt Agnieszka (2014)
  65. Łukasiewicz Andrzej (2014)
  66. Chilimoniuk Marek (2014)
  67. Gołembiewski Andrzej (2014)
  68. Porowski Janusz (2014)
  69. Prokopiuk Łukasz (2014)
  70. Masłowski Marek (2014)
  71. Cierech Robert (2014)
  72. Andrzejuk Michał (2015)
  73. Bajko Alina (2015)
  74. Karpiuk Jarosław (2015)
  75. Stobiński Andrzej (2015)
  76. Antowski Kazimierz (----)